top of page
18082180603118804.jpg

FiLMOLOG

FİLMOLOG, film meraklıları için hazırlanmış bir parti oyunudur. Oyun, en az 2 takım ile oynanır ve sınırsız eğlence vaat eder. Oyundaki amaç, 20 puan yıldızını ilk toplayan takım olabilmektir.

Her kartta, üç, iki ve bir yıldız değerine sahip üç farklı ipucu başlığı bulunmaktadır. Anlatan oyuncu, bu ipuçlarını kullanarak kendi filmi anlatmak zorundadır. Örneğin, yalnızca üç yıldızlık ipucunu kullanarak filmi doğru anlatan oyuncu takımına üç yıldız kazandıracak, tüm ipuçlarını kullanarak anlatan oyuncu ise bir yıldız kazandıracaktır. Bir dakikalık süre içerisinde bir pas geçme hakkı ile istenildiği kadar film anlatılabilir. Her film için takımların 3 tahmin hakkı bulunmaktadır.

Filmin doğru olarak bilinmesi sonucunda, anlatan kişi, sol altta bulunan filmin yayınlanma yılını, o yılda gerçekleşen ülke ya da dünya genelinde bir olayın ipucunu vererek anlatmaya çalışabilir. Yılın bilinmesi, takıma ekstra bir yıldız kazandıracaktır.

400 Farklı Yerli / Yabancı Film

Yeşilçam’dan Vahşi Batı’ya, komediden aksiyona, sinemanın başlangıcından bugüne en sevilen ve en çok izlenen filmleri sizler için topladık. Oyuncuları, yönetmenleri, müzikleri ve mekanlarıyla filmlerin her unsurunu oyuna katan FİLMOLOG hem bilginizi hem de hafızanızı test edecek.

10 Farklı Anlatım Kuralı

Bazı filmleri oyuncuları için izlersiniz. Bazılarının müzikleri sizi çok etkiler veya aklınızdan çıkaramadığınız bir replik duyarsınız. Peki bütün bunları o filmi anlatmak için kullanabilir misiniz? Her film için 3 farklı puan seviyesinde 10 farklı kuraldan birini kullanarak takımınıza en fazla puanı kazandırın ve usta bir FİLMOLOG olduğunuzu kanıtlayın.

KURALLAR

Müzik

Film müziğini söyleyebilir ya da mırıldanabilirsiniz.

5 Saniye

Filmin içeriğini 5 saniye içerisinde istediğiniz şekilde anlatabilirsiniz.

Replik

Filmde geçen replikleri söyleyebilirsiniz fakat taklit yapmamalısınız.

Taklit

Filmdeki karakterlerden birinin taklidini yapabilirsiniz.

Yönetmen

Filmin yönetmeninin başka filmlerini sayabilirsiniz.

Kukla

Filmi, başka bir arkadaşınızı kukla gibi kullanarak anlatabilirsiniz.

Oyuncu

Filmdeki oyuncuların başka filmlerini sayabilirsiniz.

Pandomim

Filmi oluşturan kelimeleri, hareketleriniz ile anlatabilirsiniz.

3 Kelime

Filmin içeriğine yönelik 3 kelime kullanarak filmi anlatabilirsiniz.

Mekan

Filmde geçen şehir ya da ülkeyi karşınızdakine anlatabilirsiniz.

bottom of page